Bouwen onder de snelweg
De verdiepte verbindingsboog bouwen we in drie delen.
-
Het eerste deel bouwen we sinds 2020 ten zuiden van de A20. In het weekend van 26 - 30 mei leggen we de rijbaan van de A20 richting Rotterdam op het dak van dit deel van de verbindingsboog.
-
Het tweede deel bouwen we vanaf 30 mei tussen de rijbanen van de A20 in. Op 22 juli is het dak van dit deel klaar en leggen we ook de rijbaan richting Hoek van Holland over de verbindingsboog.
-
Als deze rijstrook is verlegd, is er ruimte om vanaf augustus het derde en laatste deel aan de noordkant van de A20 te bouwen.
Bouw dak tweede deel in acht weken tussen 07:00 en 23:00 uur
Tussen het verleggen van de rijbaan richting Rotterdam en de rijbaan richting Hoek van Holland zitten maar acht weken. In deze acht weken moeten we het dak van het tweede deel van de verbindingsboog bouwen. Om de planning te kunnen halen, werken we tussen maandag 30 mei en vrijdag 22 juli van maandag tot en met zondag tussen 07:00 uur en 23:00 uur.
Maandag tot en met zaterdag funderingen van 07:00 tot 19:00 uur
Vanaf maandag 30 mei brengen we damwanden voor de wanden van de verbindingsboog aan, daarna heien we de funderingspalen. Na ongeveer drie weken zijn deze werkzaamheden klaar. Het aanbrengen van damwanden en heipalen zorgt voor veel geluid in de omgeving, daarom doen we dit werk van maandag tot en met zaterdag alleen tussen 07:00 en 19:00 uur.
Als de funderingen zijn aangebracht start het betonwerk voor het dak. Deze werkzaamheden zorgen voor minder geluid dan funderingswerk, maar kunnen ook hoorbaar zijn in de omgeving.
Als het verkeer op 22 juli over het dak rijdt, bouwen we eronder de verbindingsboog af. Dit doen we van maandag tot en met vrijdag tussen 07:00 en 19:00 uur.
